Keskkonna heaks

Trööstitud pildid prahiga kaetud mererannast ja ookeanis hulpivast prügisaarest ei ole kellegi teise kauge probleem. Meie randades, meie parkides, meie linnades on vedelevat prügi täpselt samamoodi. Loomad ja linnud igal pool jäävad kinni kilekottidesse, võrkudesse ja muidu mittelagunevatesse plastikpakenditesse.

On mitu viisi, kuidas loodust plastikprügist säästa ja päästa. Vedelev prügi rannal või metsas ei ole kahjuks haruldane vaatepilt. Maaleht kirjutas Euroopa Liidu plaanist piirata plastiku kasutamist. Meie randade igapäeva kirjeldas ka Osmussaare saarevaht. Paraku jahvatab Euroopa seadusloome küll järjekindlalt, aga aeglaselt. Seni on võimalik aga ise midagi ära teha ja oma väike, kuid oluline panus anda olukorra parandamisse. Igal aastal korraldatakse koristustalguid, millest osavõtmine väärib tunnustust. Lisaks aga võiksid iga kord kui randa või loodusesse lähed ja seal prügi näed, see üles korjata ning kaasa tuua.

Lõpuks aga on see üks Maa meie kõigi kodu ning tagajärgedega tegelemisele lisaks peame mõtlema ennetusele. Rannast plastikpudelite ja muu prügi koristamisele lisaks, peaksime vähendama enda tarbitava plastiku koguseid. Iga joogikõrs ja näts ja ühekordne plastikpudel, mida tarbid, jõuab prügi sekka ja sealt tihtilugu kergelt tee loodusesse. Ära see ei lagune, vaid saastab ja ohustab. Tegime nimekirja 6 lihtsast sammust, mida järgides saad ellu kutsuda muutuse oma käitumises ning teha teene keskkonnale.

  • Loobu plastikust joogikõrtest
  • Kasuta oma termost kuumade jookide jaoks
  • Kasuta korduvkasutatavat veepudelit
  • Võta poodi minnes oma kott kaasa
  • Paki lõuna korduvkasutatavasse nõusse
  • Loobu nätsust

Harjumusi on raske muuta. Vahel eksib meist igaüks. Kuid hea tahtmise korral pole nendest soovitustest alustada keeruline. Igaüks meist saab anda oma panuse parema tuleviku heaks!