Noorsotsid julgustavad meditsiinitöötajaid streikima

Noored Sotsiaaldemokraadid leiavad, et olukord, millega Eesti arstid ja õed praegu silmitsi seisavad, on ülekohtune kõigi inimeste suhtes, sealhulgas ka patsientide. 

Selle pärast toetame igati meditsiinitöötajate esmaspäeval algavat streiki. Loodame, et inimesed mõistavad meditsiinitöötajate vajadust enda õiguseid kaitsta ning kutsume kõiki eestlasi neid samme toetama,“ ütles Noorte Sotsiaaldemokraatide volikogu juhataja Janar Tiiroja.

Noored Sotsiaaldemokraadid tunnustavad neid arste, kes hoolimata kehvadele töötingimustele on jäänud Eestisse siinsete kodanike tervise eest hoolt kandma, ega ole läinud välismaale paremate palkade järele. Tänu nende pingutustele on Eesti inimestele juba pikkade aastate jooksul tagatud Euroopa tasemel arstiabi. Samas on mõistetav nende arstide tegu, kes on lahkunud Eestist paremate töötingimuste ja väärilise sissetuleku nimel.

Probleem tervishoius on üleval olnud juba pikalt, kuid ministrilt ei ole ka vahetult streigi eel tulnud muud seisukohta kui, et ta on valmis olukorda arutama. „Hetkel ei ole enam aega arutamiseks, vaja on tegutseda. Probleemide edasilükkamine toimub rahva tervise arvelt,” leiab Tiiroja. „Streik tekitab patsientidele küll ajutisi probleeme, kuidloodetavasti paneb see valitsuse oma suhtumist muutma ning tekkinud olukord leiab kõiki osapooli rahuldava lahenduse,“ lisas Tiiroja.

Kõige enam läheb inimesel elus vaja teadmisi ning tugevat tervist. Selle tõttu peaks riik võtma oma prioriteetideks nende kahe valdkonna, hariduse ja tervishoiu, järjepidevuse tagamise ning arengu. Olukord, kus valitsus ei taha, ei suuda või ei oska pakkuda oma riigi tugitalaks olevatele inimestele väärilisi töötingimusi, pole aksepteeritav. Noored Sotsiaaldemokraadid leiavad, et Vabariigi Valitsus peab koheselt kuulda võtma tervishoiutöötajate nõudmisi ning tagama seeläbi oma kodanikele väärilise arstiabi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga