YES

YES on Euroopa noori sotsiaaldemokraate ning sotsialiste ühendav organisatsioon, mis läbi ühtse poliitika kujundab seisukohti erinevates Euroopa Liidu poliitikates ning annab IUSY-le sisendi maailma tasandi poliitikaid puudutavates küsimustes.

YES viib oma liikmeid kõige põnevamatesse paikadesse üle Euroopa. YES-s aktiivne olles saab juurde kogemusi ja silmaring laieneb. Läbi seminaride, arutelude ning kohtumiste kasvatame ühiskonnas ning noortes arusaama sotsiaaldemokraatlikest väärtustest ning see aitab olla solidaarsem. Euroopa tasandi koostöö suurendab euroopalikku tunnetust ning aitab meil enda ühiskonnas paremini positsioneerida.

YES-i olulisim roll on viia noorte hääl Euroopa Liidu tasandile. YES on PES-i (Party of European Socialist) noorteorganisatsiooniga ning läbi PES-i, mis koondab liikmetena ühe katuse alla sotsiaaldemokraatlikke erakondi üle Euroopa ja on esindatud Euroopa Parlamendis. Läbi noorteorganisatsiooni tegevuste ning sündmuste saame meie panustada Euroopa tasandi poliitikate kujundamisse. Näiteks oluline teema, mis sai alguse YES-st on Noorte Garantii kontseptsioon, mis on tänaseks kohustuslikuks muudetud Euroopa liidu liikmesriikidele.

Vahetu kontakti olemasolu Euroopa tasandil tõstab meie teadlikkust erinevate riikide, kultuuride nign rahvuste eripärade ning olemuse osas. See aitab olla poliitikakujundamises teadmistele põhinev ning aitab vähendada rahvustele ning teistsugustele kultuuridel põhinevat vastandumist – hirmu vähendamine aitab muuta ühiskonda sallivamaks.

YES-i praegune president on portugallane Alicia Homs Ginel ning peasekretär Maj Jensen Christensen. Noorsotside president Joosep Vimm on täna YES-i kontrollikomisjoni liige ning peasekretär Ann Saks büroo liige.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga