Noorsotsid mälestavad Tallinnas Utøya tragöödias hukkunuid

1000495_10151701795326390_213106389_n

Täna, 22. juulil, möödub kolm aastat Utøya tragöödiast, mida mäletab siiani kogu maailm. Kolme aasta eest mõrvati 69 Norra Tööpartei noorteorganisatsiooni noort, kelle mälestamiseks süüdatakse küünlad täna kell 12.00 Kuningliku Norra Saatkonna ees.

Utøya tragöödiat ei tohi unustada. Tegu oli rünnakuga sallivuse ja demokraatia vastu. Just neid väärtusi kandnud noored hukkusid selles tragöödias. „Peame tegutsema selle nimel, et poliitiliste vaadete omamine on igaühe vaba valik ning panustama ühiskonna liikmete tolerantsuse tõstmisesse. Ma tahan elada Euroopas, kus mitte kedagi ei kiusataks ega vaadataks teistmoodi tema uskumuste või poliitiliste vaadete pärast,“ ütles noorsotside asepresident Monika Maljukov.

Iga-aastasest küünalde süütamisest Norra saatkonna ees on saanud traditsioon, millega soovitakse juhtida tähelepanu sallivusele ja hoolivusele. Noorsotsid kutsuvad ka kõiki teisi üles süütama hukkunute mälestuseks küünlad täna oma kodudes või ühinema meiega kell 12 Kuningliku Norra Saatkonna ees aadressil Harju tänav 6.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga