Jens Jaanimägi, Õnne Paulus: LGBT+ noorte heaolu ohverdamine poliitmängude nimel peab lõppema

Lõhestumise põhjuseks ei ole LGBT+ inimesed, vaid laialdane ühiskondlik sallimatus, kirjutavad Noorte Sotsiaaldemokraatide liikmed Jens Jaanimägi ja Õnne Paulus.

  • Täna on homo-, trans- ja bifoobia vastane päev
  • Soo- ja seksuaalvähemused on kogu aeg olemas olnud
  • Noored LGBT+ inimesed tahavad end tunda turvaliselt

Mida see ütleb meie ühiskonna kohta, kui laiapõhise kaasamise asemel tekitab poliitika paljudes noortes üksnes ängistust, mure ja südamevalu? Mida see põhjustab noortes, kui valitud poliitikud, kes on andnud lubaduse kaitsta ja seista kõigi inimeste õiguste ja vabaduste eest, tõrjuvad neid ning kasutavad nende identiteedi puhtalt poliitiliste punktide kogumiseks? Poliitilise peksukoti leidmine on üldtuntud, tõhus ja eelkõige lihtne viis, et pettunuid valijaid veenda, kuid mis hind sellisel tegevusel meie ühiskonna arengule on?

(…)

Lõhestumise põhjuseks ei ole LGBT+ inimesed, vaid laialdane ühiskondlik sallimatus ja rahulolematus. Kasvav ebavõrdsus ja progressimüüdi purunemine on toonud inimeste igapäevaellu eksistentsiaalsed hirmud. Paraku on teatud poliitilistel jõud otsustanud vastutustundetult leida poliitilise peksukoti, selle asemel et leida tõelisi lahendusi neile samadele eksistentsiaalsetele probleemidele, mille juur peitub sügavamal. Oleme lahkunud konstruktiivse probleemi lahendamise ajastust ja jõudnud ajastusse, mil poliitilise kapitali kasvatamine on muutunud olulisemaks kui jätkusuutlik riigijuhtimine.

Täispikk artikkel ilmus Postimehes 17. mail 2021.

Autorid: Jens Jaanimägi, Õnne Paulus