Noored Sotsiaaldemokraadid: Riigikogu ja valitsus peavad rakendama kooseluseaduse

piltkooseluseadusNoorte Sotsiaaldemokraatide volikogu pöördub Riigikogu ja Vabariigi Valitsuse poole, et kooseluseaduse rakendusaktid töötataks välja veel sel aastal, et need õigeaegselt jõustuks. Noorsotsid taunivad äsja ametisse astunud justiitsministri Reinsalu sõnavõttu, millega ta väljendas kavatsust kooseluseaduse rakendamisaktidega mitte tegeleda.

„Kooseluseadus ei ole mõeldud ainult samasooliste paaridele, vaid annab ligikaudu 170 tuhandele juba praegu koos elavale inimesele võimaluse oma kooselu registreerida ja tagab paljudele paaridele õigusliku kaitse, mis neil täna puudub,“ ütles noorsotside volikogu juhataja Katre Kikkas. „Seetõttu peame oluliseks, et valitsus töötaks välja ja riigikogu võtaks vastu kooseluseaduse rakendusaktid võimalikult kiiresti, et kooseluseadus saaks rakenduda juba 2016. aasta 1. jaanuarist.“

Noorsotsid leiavad, et justiitsminister peab teemaga edasi minema, sest riigikogu on kooseluseaduse vastu võtnud ning ühe poliitiku otsuse tõttu tohi kannatada need inimesed, kes kooseluseadust oodanud on. „Loodame, et justiitsminister mõtleb ümber ning valmistab ette kooseluseaduse rakendusaktid, isegi kui talle see seadus isiklikult ei meeldi,“ sõnas Kikkas. „Kui aga justiitsminister sellega ei nõustu, siis on peaministrina Taavi Rõivase ülesanne oma valitsuse minister tööle panna,“ lisas Kikkas.

Riigikogu XII koosseis võttis kooseluseaduse vastu 9. oktoobril 2014. Seadus jõustub 1. jaanuaril 2016, kuid sellel puuduvad veel vajalikud rakendusaktid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga