Noorsotsid esitasid Sotsiaalministeeriumile noorte tööpuuduse lahendusmeetmete paketi

Noorsotsid esitasid Sotsiaalministeeriumile noorte tööpuuduse lahendusmeetmete paketi, mille eesmärk on tööhõive suurendamine ning noorte ettevalmistamine tööturul hakkamasaamisel.

Noorte tööpuuduse näol on tegemist ulatusliku sotsiaal- ja tööturu probleemiga, mis annab katastroofilise löögi alles lähiaastate jooksul, mil töötute noorte põlvkond peab asuma piltlikult öeldes ise riigijuhtimise kõrvale. “On absurd, et ühes väikeses Eestis on ligikaudu 40 000 noort, kes on jäänud nii haridusteest kui ka tööturust kõrvale ning kelle kohta puuduvad andmed. Need 40 000 on meie tulevased maksumaksjad, ettevõtjad, riigijuhid, tublid töötajad,” ütleb noorsotside majandusvaldkonna juht Madis Verro.

Verro hinnangul on noorte tööpuuduse lahendusmeetmete väljatöötamisega liiga kaua viivitatud ning selget kondikava selles osas ei tundu siiani olevat. “Eelmisel aastal kiitis Valitsus heaks noortegarantii põhimõtte võttes sellega kohustuse noorte tööpuuduse lahendusmeetmete väljatöötamisega kiiremas korras alustada, kuid kuni praeguseni on teema jäänud välja sisulisest debatist justkui poleks see kellegi mure!” on Madis Verro nördinud. “See on ka põhjus, miks haarasime ohjad enda kätte ning alustasime noorte tööhõive suurendamise eesmärgil tervikpaketi loomist,” lisab Verro.

Noorsotside dokumendis on välja toodud nii ennetusmeetmed noorte tööpuuduse vältimiseks kui ka lahendused praeguse olukorra parandamiseks. “Üheks olulisemaks punktiks ennetusmeetmete kohapealt näeme karjääriõpetust, et valmistada noori ette teadlike valikute tegemisel ning teavitada võimalustest, mida kodanikuühiskond ja tööturg pakuvad,” sõnab noorsotside majandusvaldkonna juht Madis Verro.

Noorsotside noorte tööpuuduse dokument on kättesaadav:
Tööpuuduse lahendused

Lisainformatsioon:
Madis Verro
madis@noorsots.ee
5656 0976

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga