Noorsotsid teevad ettepaneku kehtestada tudengipalk ja energiajookide aktsiis

6 (1)

Nädalavahetusel toimunud volikogu koosolekul kinnitati ettepanekud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna 2015. aasta Riigikogu valimisprogrammi. Kokku esitati erakonna valimisprogrammi erinevatest valdkondadest 44 ettepanekut.

Noorsotside peasekretär Maris Silla sõnul puudutavad noorsotside tähtsamad ettepanekud näiteks energiajookidele aktsiisi kehtestamist, tudengipalga sisseseadmist, digipöörde lõpuleviimist koolides ning topeltkodakondsuse kehtestamist.

„Leiame, et energiajookidele tuleks kehtestada tauriinipõhine aktsiis ning keelata nende müük üldhariduskoolides ning alla 16-aastastele. Üha enam noori tarbib igapäevaselt energiajooke, teadvustamata endale negatiivseid tagajärgi ning seda, et see kahjustab tervist samamoodi, nagu alkoholi- ja tubakatooted,“ lisas Sild.

Samuti teevad noorsotsid ettepaneku, et täiskoormusel õppivatele üliõpilastele tuleks kehtestada 130-eurone kuutoetus kuni 26. eluaastani. „Nn tudengipalga kehtestamisel saaksid õppurid keskenduda koolitööle, mis on nende esmane kohustus ja ülesanne. Peale selle tuleks maksta edukamatele üliõpilastele täiendavalt 100 eurot preemiat kuus,“ täiendas Maris Sild.

Noorsotsid on välja töötanud meetmed digipöörde lõpuleviimiseks koolides. „Peame oluliseks igasse kooli haridustehnoloogi ametikoha loomist ja ka õpetajatele vastava koolituse pakkumist, et tagada nende pädevus ja valmisolek hakata kasutama innovaatilisi tehnoloogiaid,” ütles Maris Sild. Samuti peavad noorsotsid oluliseks valitsussektori kulude vähendamist, võttes kasutusele e-riigi lahendusi. Üheks valitsuse prioriteediks peab olema küberkaitsesesse investeerimine, mis on praeguses julgeolekuolukorras äärmiselt vajalik.

Lisainformatsioon:
Maris Sild
Noorsotside peasekretär
5693 8678
maris@noorsots.ee​

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga