Sõjategevus peab lõppema.

Noored Sotsiaaldemokraadid avaldavad toetust Ukraina suveräänsusele ning mõistavad hukka Vene Föderatsiooni sissetungi Ukraina territooriumile. Rünnak suveräänsele riigile on rünnak demokraatiale.

Venemaa sissetung on agressorlik ja selle on ühemõtteliselt hukka mõistnud ka Eesti liitlased rahvusvahelises kogukonnas.

Vaja on diplomaatilist lahendust ja olukorra deeskaleerimist — Venemaa peab oma väed Ukraina aladelt kohe tagasi tõmbama ja avama kanalid diplomaatilise lahenduse leidmiseks. 

Kutsume üles Eesti ja teiste Euroopa riikide valitsusi avaldama Ukrainale toetust valmistudes sõjapõgenike vastuvõtmiseks ning osutades humanitaarabi.

Julgustame Vene kodanikke avaldama meelt oma valitsuse tegevuse vastu. Tunnustame neid, kes seda allasurumiskatsete kiuste juba teinud on. Kreml ei rünnanud ainult iseseisvat naaberriiki, vaid ka enda kodanikke.

Toetame ka sihitud sanktsioonide kehtestamist Venemaa juhtivatele poliitikutele ja oligarhidele, ent hoiduma sanktsioonidest, mis alandavad Vene rahva elukvaliteeti. Venemaa rünnaku eest vastutavad Putin ja tema lähikond ning peame oluliseks, et sanktsioonidega karistataks ainult neid.

Me ei tohi lasta praegustel pingetel lõhestada Eestis eesti- ja venekeelsete kogukondade ühtsust. Kui laseme russofoobial Eestis levida, täidame sisuliselt Putini soovi — isoleerime vene elanikkonna ja võõrandame nad oma enda kodumaast. Praegusel hetkel vajame rohkem kui kunagi varem ühtsust ja rahvastevahelist solidaarsust.

Riigina peame olema valmis sõjapõgenike saabumiseks ning neile asüüli ja turvalise keskkonna pakkumiseks. Kutsume kõiki üles toetama ukrainlasi nii vaimus kui humanitaarabiga.