Sven Mikser: loome Eesti, kust noored ei taha lahkuda

Noorte Sotsiaaldemokraatide 22. sünnipäevale pühendatud konverentsil arutleti Eesti senise arengu ja tulevikuväljavaadete üle.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Sven Mikseri sõnul on Eesti üks peamisi väljakutseid noorte väljarände peatamine. “Sotsiaaldemokraadid soovivad luua noortele rohkem võimalusi, et iseseisva elu alustamine oleks lihtsam. Selleks tagame noortele võimalikult hea hariduse ning lihtsustame noorte sisenemist tööturule.”

Küsimusele, kas Eesti vajab noorteministrit, vastas Mikser: “On selge, et noorte valdkonnas on mitmeid lahendamist vajavaid probleeme ning selleks on tarvis koordineeritud tegevust. Kas selleks tuleks luua noorteministri ametikoht, noorte valdkonna asekantsler või noorte teemade nõunik peaministri büroosse on oluline küsimus tuleva valitsuse moodustamisel.”

Noorte Sotsiaaldemokraatide liikmetest kandideerivad riigikogu valimistel näitleja Liina Raud, noorsotside peasekretär Maris Sild ning Euroopa Noortefoorumi juhatuse liige Sandra Kamilova. “Noortest Sotsiaaldemokraatidest on sirgumas uus põlvkond tublisid tegijaid, kes toovad poliitikasse uusi ideid,” lisas Mikser.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga