Valga klubi teemaõhtu: 9/11 – mis toimus?

Esmaspäeval, 29. septembril toimus Noorsotside Valga klubi poolt korraldatud teemaõhtu, kus arutati seda, mis toimus 11. septembril 2001. aastal USA-s, New Yorgis. Klubi liikmed olid end aruteluks kodus juba ette valmistanud ning otsinud erinevate versioonide artikleid, videosid jne. Võrreldi nii ametlikku versiooni kui ka teisi versioone, sh vandenõuteooriaid.

10715746_844900612217161_2039777667_n (1)

Ametliku versiooni järgi oli 9. septembri terrorirünnakute taga terrorirühmitus al-Qā‘idah’. Väidetavalt oleksid kaks lennukit pidanud lendama kaksiktornidesse, üks Pentagoni ning neljas Valgesse Majja (mõne versiooni järgi Kapitooliumi). Terroristide plaan hävitada Valge Maja ebaõnnestus, ehkki lennuk kukkus alla ja pardalolnud hukkusid.

Pärast seda kuulutasid Ameerika Ühendriigid välja terrorismivastase sõja ja tungisid Afganistani, et kukutada Taliban, kelle režiimi all terroristid olevat tegutsenud.

Teemaõhtul oli neid, kes uskusid, et see oli terrorirünnak. Oli neid, kes ei võtnud seisukohta, kuid leidus ka neid, kes arvasid, et USA korraldas kaksiktornide kokkuvarisemise endale ise.

Peamised vastuväited olid järgmised:
1) Rünnakust Pentagoni hoonesse jäänud auk olevat väiksem, kui lennuki tiivaulatus;
2) Kaksiktornid olid ehitatud nõnda, et kokkupõrkel lennukiga ei oleks tohtinud tornid kokku kukkuda;
3) Tornidesse lennanud lennuki rusudest ei leitud mitte ühtki märki reisijate jäänustest, kuid leiti vaid tervena terroristi pass;
4) Neljanda lennuki (mis pidi minema Valgesse majja) rususid ei leitud.

Vasturääkivusi leiti veelgi, kuid need olid põhilised põhjused, mis aruteluõhtul osalenud noorte poolt välja toodi.
11. septembril 2001. aastal hukkus selles tragöödias kokku 2996 inimest, sh 19 kaaperdajat ja 2977 ohvrit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga