Liina Raud

SDE_200x134_web_Liina

Liina Raud on noorsooaktivist ja näitleja, Euroopa tasemel noortepoliitika kujundaja. Liina on sotside noor kandidaat 2014. aasta europarlamendi valimistel

Elulugu:

Liina tegutses aastatel 2011-2013 noorsotside asepresidendina Põhjamaade ja Euroopa noorte sotsiaaldemokraatide katuseorganisastiooni juhtkonnas, kus töötati välja Euroopa Noortegarantii, mille seejärel kiitis heaks Euroopa Parlament ja mis mille täitmine on nüüd kohuseks ka Eesti valitsusele.

2011. aastal alustas Liina õpinguid Tallinna Tehnikaülikoolis rahvusvaheliste suhete alal. Ta kuulus ka TTÜ üliõpilasesindusse.

2010. aastal lõpetas ta Tallinna Tööstushariduskeskuse juuksuri erialal, mis on tema hobi ja töö tänaseni ning 2008. aastal Türi Gümnaasiumi, kus oli ka õpilasesinduse president ja aktivist Eesti Õpilasesinduste Liidus. Aastatel 2005-2006 õppis ta vahetusõpilasena Kopenhaageni Avatud Gümnaasiumis, kus omandas taani keele ning kasvas maailmapildilt veendunud sotsiaaldemokraadiks.

Liina on osalenud näitlejana ülimenukas noorteseriaalis „Ühikarotid“ ning hiljem igapäevaseriaalis „Elu keset linna“.

Ta on abielus ning väikese tütre ema.

Miks kandideerin Euroopa Parlamenti?

“Kui olin Noorsotside esindaja Euroopa katusorganisatsioonis YES olime täie hooga töötamas Noortegarantii ettevalimstusega, et viia see Euroopa Parlamenti. Tol hetkel tundus selle idee sisseviimine võimatuna. Täna aga on see põhimõte heaks kiidetud ja kõik liikmesriikide parlamendid peavad noorte tööpuuduse vähendamiseks kasutama meie väljapakutud meetmeid.
Siiski tunnen, et noorte teemadega tegeletakse Euroopa Parlamendis liiga vähe. Küll on tähtsamaks põllumajandus, majanduspoliitika… Aga kui noored on meie tulevik, nagu igalt poolt kuuleme, siis on siinkohal vajalik ka noorte endi arvamus selle kohta, millist tulevikku me ikkagi soovime. Soovin olla noore inimesena noorte tuleviku kujundamise juures ja anda omalt poolt kõik, et praegune käega löömise meeleolu asenduks sooviga siin elada, töötada ja lapsi kasvatada.

Liina facebookis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga