Kalvi Kõva: valimisea langetamine aitab noori muuta oma kodukoha patriootideks

6T5A3602

Sotsiaaldemokraat Kalvi Kõva kinnitas täna riigikogus, et valimisea langetamine on demokraatlik samm, mis kasvatab valijaskonda ja näitab ka Eesti ühiskonna küpsust.

Kõva sõnul lööb juba täna hulk noori kas noortevolikogude või õpilasomavalitsuste kaudu kohalikus poliitikas kaasa. „Need noored on oma kodukoha patrioodid. Kui 16- ja 17-aastased noored saavad osaleda kohalike omavalitsuste valimistel, paneb see neile ka teatud vastutuse. Sellise sidususe tekitamine suurendab võimalust, et noored pöörduvad pärast õpinguid oma kodukohta tagasi,“ rääkis Kõva.

Sotsiaaldemokraadid peavad Kõva sõnul valimisea alandamist kohalikel valimistel õigustatud sammuks, mis aitab valijaskonda nii suurendada kui tasakaalustada. „Ühiskond on selleks küps. Ei maksa karta, et valimisea langetamine tooks kaasa poliitmaastiku kukerpalli. Valimissimulatsioonid näitavad, et noorte parteilised eelistused on sarnased tegeliku valijaskonna omadega: äärmuslike parteide või kandidaatide populaarsuse tõusu noorte seas pole oodata,“ rääkis Kõva.

Valimisea langetamist puudutavad põhiseaduse muudatused läbisid täna riigikogus teise lugemise.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga