Noori Sotsiaaldemokraate hakkavad valimiste perioodil juhtima president Elis Tootsman ja asepresident Monika Maljukov

Õpilasaktivistina tuntud Elis Tootsman on eelnevalt olnud silmapaistev hariduspoliitikat puudutavates küsimustes. Presidendina leiab Tootsman, et noorsotsidel on võimekust olla suunavaks teeviidaks erakonnale, teistele noorteorganisatsioonidele ning eelkõige iseendale. Värske presidendi arvates peaks riigijuhtimine olema tulevikus haritud ja teadlike noorte käes. “Just koolikohustuse tõstmine 18-eluaastani või kuni kutsekvalifikatsiooni saavutamiseni on tulevikuperspektiivis väga oluline,” rõhus Tootsman muudatuste vajalikkusele.

Tudengiaktivistina tuntud Monika Maljukov leiab, et noorsotsid annavad võimaluse arendada noorte heaolu ühiskonnas laiemalt. Peale selle leiab Maljukov, et soovib organisatsioonis pöörata senisest enam rõhku teadmistepõhisele lähenemisele ning suurendada Euroopa tasandil kontaktidevõrgustikku. Maljukov hindab kõrgelt rahvusvahelise suhtluse vajalikkust ning oskust õppida teiste riikide kogemustest ja teadmistest: “Milleks leiutada jalgratast kui teadmisi ning erinevaid kogemusi on kõikjal, peab vaid oskama need üles leida ning enda kasuks tööle panna.“

MTÜ Noored Sotsiaaldemokraadid tähistas eelmisel aastal oma kahekümnendat juubelit, tegemist on Eesti vanima poliitilise noorteorganisatsiooniga, mille liikmeskond ületab 2800 piiri.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga