Noorsotsid esitasid kandidaadid erakonna juhatusse ja toetavad Sven Mikseri jätkamist erakonna eesotsas

Noored Sotsiaaldemokraadid esitasid oma kandidaadid erakonna juhatusse ja teistesse juhtorganitesse ning otsustasid toetada senise erakonna esimehe Sven Mikseri jätkamist partei eesotsas.

„Me ei ole rahul tänase Eestiga ja soovime, et poliitilise ülbuse ning ükskõiksuse inimeste suhtes asendaks kaasav ja vastutustundlik poliitika. Sven Mikser on ennast õigustanud kui poliitikute uue põlvkonna juht, kellega koos suudame lõpetada Reformierakonna ja Keskerakonna vastandumispoliitika, mis on orienteeritud parteide heaolule ning tahaplaanile jätnud inimeste eest seismise,“ põhjendas Noorte Sotsiaaldemokraatide volikogu juhataja Janar Tiiroja.

Erakonna juhatuse liikmetena näevad noorsotsid Tallinna piirkonna juhatuse liiget ja noorsotside presidendi ametit pidavat Lauri Läänemetsa ning erakonna Kristiine osakonna juhti, noorsotside peasekretäri Maris Silda.

„Oleme lubanud 2015. aasta parlamendivalimiste järgselt peaministrikoha enda kätte võtta. Selline lubadus eeldab julget ja värsket lähenemist riigijuhtimisele ning noorte suuremat toetust erakonnale. Kes muud, kui noored ise saavad selle teoks teha,“ selgitas Tiiroja.

Lisaks juhatuse kandidaatidele esitasid noorsotsid programmi- ja põhikirjatoimkonna liikmeks Elis Tootsmani, revisjonikomisjoni Karl Kirti, valimistoimkonda Katre Kikkase ja erakonna aukohtu liikmeks Raigo Jahu.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna üldkogu valib endale uued juhid 25. novembril Tartus Vanemuise kontserdimajas toimuval üldkogul.

Lauri Läänemets on Noorte Sotsiaaldemokraatide president ja SDE Tallinna piirkonna juhatuse liige, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali nõukogu liige 2007-2010, Kaitseliidu Tallinna Maleva Akadeemilise Malevkonna juhatuse liige 2009-2011, kodanikuliikumine Päästkem Eesti Metsad juhatuse liige, Eesti Skautide Ühingu ERNA Matka peakorraldaja, üliõpilasesindaja aastatel 2003-2008 Eesti Üliõpilaskondade Liit, Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaud, Tallinna Ülikooli Üliõpilaskond.

Maris Sild on Noorte Sotsiaaldemokraatide peasekretär ja SDE Tallinna piirkonna juhatuse liige ning Kristiine osakonna esimees. Aastatel 2010-2012 juhtinud MTÜ Lastekaide Liidus koolirahu programmi ning olnud noorteparlamendi “101 Last Toompeale” peakorraldaja. Kristiine linnaosa halduskogu liige, üliõpilasesindaja ja teist koosseisu järjest Tallinna noortevolikogu liige.

Elis Tootsman on Noorte Sotsiaaldemokraatide haridusvaldkonna juht ja SDE Kesklinna osakonna aseesimees. Eesti Õpilasesinduse Liidu juhatuse liige 2009-2010. Osalenud lasteombutsmani institutsiooni loomisprotsessis ning kuulunud üld- ja kõrgharidusstrateegiate koostamistöörühmadesse.

Karl Kirt on Noorte Sotsiaaldemokraatide majandusvaldkonna juht ja SDE volikogu liige. Tõrva Noortevolikogu esimees ja Tõrva Gümnaasiumi õpilasesinduse esimees 2008-2011.

Katre Kikkas on Noorte Sotsiaaldemokraatide Valga klubi esimees ja SDE Valgamaa piirkonna sekretär. Eesti Õpilasesinduse juhatuse liige 2008-2009, juhtinud Tsirguliina Keskkooli õpilasesindust, praegu Tõlliste noortevolikogu liige ja töötab Valga Linnavalitsuses arenguameti peaspetsialistina.

Raigo Jahu on Noorte Sotsiaaldemokraatide revisjonikomisjoni esimees ja Tartu Noortevolikogu liige. SDE Võru osakonna esimees, erakonna volikogu ja aukohtu liige.