Noorsotsid jagasid inimestega südamesoojust

Novembris korraldasid MTÜ Noored Sotsiaaldemokraadid  koos mitmete vabatahtlikega heategevuskampaania „Jagan südamesoojust“.

Kampaania eesmärgiks oli koguda kindaid, mütse, villaseid sokke, salle ja teisi talveriideid peredele, kelle majanduslik olukord ei võimalda neil osta talveriideid. Eestis on palju peresid, kes ei suuda oma lastele osta korralikke talveriideid, mistõttu kannatavad lapsed, kuna neil ei ole talveks vastavaid talveriideid.

Noorsotside Tõrva-Helme klubi otsustas oma muljeid ja tegemisi ka laiemalt jagada.

Projekti esimeses etapis pandi üles plakatid, mis kutsusid inimesi annetama oma talveriideid, mida ise enam tarvilikuks ei peeta, kuid sobivad teistele äraandmiseks. Kogumiskastid seati üles novembri alguses Tõrva Avatud Noortekeskusesse, Tõrva Kultuurimajja ja Kalme küla päevakeskusesse. Esimeste päevadega täitusid kogumiskastid kiiresti ning kaste tuli tihti tühjendada, et tekitada ruumi uutele annetustele. Hoolivad inimesed tõid väga palju riideid, mis muutis südame soojaks! Inimestel ei tekkinud probleeme aidata kaasinimesi ja seetõttu toodi talveriideid väga palju. Kolmenädalase annetusperioodi lõppedes, tuli korraldajatel riideid sorteerida mitmeid tunde.

30. novembril toimus projekti lõppüritus Tõrva Noortekeskuses, kuhu olid oodatud kõik abivajajad, kes soovisid endale talveriideid. Koostööd tehti Tõrva Sotsiaalabiametiga. Noortekeskuses oli võimalik valmistada pannkooke, meisterdada, joonistada ja mängida improvisatsioonimänge. Toimus ka kontsert, kus esinesid Tõrva noored, Tõrva Gümnaasiumi õpetajad, näitetrupp „Hingevärvid“ ja Tõrva Muusikakooli õpilased.

Kogu projekt täitis oma eesmärki ning projekti meeskond tänab südamest inimesi, kes leidsid aega ja võimalusi aidata kaasinimesi ja eriti lapsi. Projekti meeskond tänab kõiki abilisi ja esinejaid. Noorte juhitud heategevuskampaania poleks olnud võimalik ilma kõikide vabatahtliketa.

Eelmisel aastal korraldasid Noored Sotsiaaldemokraadid projekti „Aita lapsel olla loov,“ mille tarvis koguti lasteaedadele erinevaid vahendeid käsitööga tegelemiseks.

Projekti „Jagan südamesoojust“ Tõrva-Helme meeskond

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga