Noorsotsid: naised vajavad rohkem õiguste kaitset, mitte meeste tahtele allutamist

Noored Sotsiaaldemokraadid ei saa nõustuda Martin Helme sooviga raskendada abortide kättesaadavust ning leiavad, et naised vajavad Eesti ühiskonnas rohkem võimalusi ja oma õiguste kaitset, mitte meeste tahtele allutamist.

“Abortide keelustamine ei peaks 2017. aastal Eestis üldse teemaks olema”, ütles noorsotside peasekretär Joosep Vimm.

“Sellised seisukohad ei sobi kokku Eesti ühiskonna alustaladeks olevate põhimõtetega. Ettepanekud, mis seavad naiste õigused tagaplaanile, on vastuolus nii Eestis kui ka mujal arenenud maailmas kehtivate väärtustega” ütles Vimm, “absurdsed on ka ettepanekud, mis sunniksid naisi nende meessoost partneritelt luba küsima otsustes, mis puudutavad vaid naiste kehasid.”

“Abortide kättesaadavuse vähendamine ei pane ühtegi naist lapse saamise soovis ümber mõtlema. Vastupidi, see suurendab ebaturvaliselt ja mitteametlikult sooritatud abortide hulka või sunnib naisi tooma ilmale lapsi, keda ei soovita või kelle eest ei olda valmis hoolitsema,” lisas peasekretär Vimm.

Kui EKRE soovib tõepoolest vähendada abortide arvu Eestis, on noorsotsid hea meelega valmis nendega tulemuslikku koostööd tegema. Näiteks võime laiendada seksuaalhariduse pakkumist koolides, propageerida turvaseksi ning pakkuda turvaliseks seksiks ja tahtmatute raseduste vältimiseks vajalikke vahendeid tasuta ja mugavamalt.