Noorsotsid: Peaministri avaldus on inimeste suhtes küüniline!

Taaskord näitab Reformierakond eesotsas Andrus Ansipiga seda, et enda jaoks valitakse välja vaid sobiv statistika ning hakatakse end sellega ehtima. Laupäeval Reformierakonna üldkogul peetud kõnes nimetas peaminister inimarengu aruannet ülistuslauluks Reformierakonna poliitikale.

„Tundub, et peaministrile on lugemiseks antud mingi teine versioon inimarengu aruandest, sest eelmisel nädalal avaldatud aruande põhjal ei ole meil põhjust Reformierakonnale ülistuslaulu laulma hakata,“ sõnas noorsotside volikogu juhataja Janar Tiiroja.

Olenemata sinisilmsest Ansipist peegeldab inimarengu aruanne selgesti inimeste eluasemete viletsat seisukorda. Elementaarsed sanitaartingimused on enamiku OECD maades kõigil leibkondadel olemas, kuid Eestis on 13% peresid, kellel puuduvad WC ja duširuum. Selle näitajaga sarnaneme Türgile, Tšiilile, Lätile, Leedule, Bulgaariale ja Rumeeniale. Lisaks paistab Eesti negatiivselt silma sellega, et igal viiendal üle 65-aastasest inimesest on välikäimla ning duširuum puudub.

Eesti tänane poliitika keskendub majandusnäitajatele, inimesed on teisejärgulised. Tiiroja on nördinud, et dokumentidest võetakse meelepärane statistika, mis kuvaks riiki positiivselt, kuid inimeste elujärge näitavad andmed jäetakse tahtlikult kõrvale. „Praegune valitsuse poliitika ongi rahvast kaugel, keskendutakse vaid oma isiklikele ärihuvidel ning kukrute täitmisele,” ütles Tiiroja. Taoline käitumine iseloomustab Reformierakonna enesekeskset poliitikat.

„Kas selline ongi Reformierakonna nägemus edukast Eestist? Odava tööjõu maa, mis on majandusnäitajate osas Euroopale eeskujuks ajal, mil üha enam inimesi valib kodumaalt lahkumise tee. Olen veendunud, et Reformierakonna valitsemisperioodil midagi ei muutu, kuna sealsed juhtivpoliitikud ei ole veel kordagi üles näidanud tahet hoolida rahva käekäigust. Tänane Eesti vajab sotsiaaldemokraatlikku riigijuhtimist, mis peamine, sotsiaaldemokraatlikku suhtumist rahvasse, sest vastasel juhul ei hakka meie heaolu ka kunagi kõigi inimesteni jõudma“ nentis Tiiroja.

Lisainformatsioon:

Janar Tiiroja
Volikogu juhataja
Noored Sotsiaaldemokraadid
Tel: 56 493 085

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga