Noorsotside kandidaat Euroopa Parlamenti on Liina Raud

391825_162467437183447_1099377870_n
Noorte Sotsiaaldemokraatide juhatus esitas Euroopa Parlamendi kandidaadiks endise noorsotside asepresidendi Liina Raua.

Liina Raud on olnud kaks aastat Eesti esindaja Põhjamaade sotsiaaldemokraatide noorte katuseorganisatsioonis, mistõttu on tal olemas rahvusvaheline kogemus ning sidemed teiste Euroopa uue generatsiooni kandidaatidega.

“Liina osalusel töötati Euroopas välja noortegarantii põhimõtted ja ettepanekud, mis europarlamendis sotsiaaldemokraatiidest saadikute juhtimisel ka heaks kiideti ning mis on muuhulgas nüüd ka Eesti valitsusele kohustuseks tehtud,” ütles Noorte Sotsiaaldemokraatide president Elis Tootsman.

„Europarlament ei pea olema koht, kuhu poliitikuid pensionile saadetakse. Kuna sealsed otsused mõjutavad meie kõigi igapäevast elu, siis peavad selle töös osalema ka noored – seetõttu kutsun üles kõiki noori eurovalimistel aktiivselt kaasa rääkima“ ütles Liina Raud.

Liina huvi välispoliitika ja mujal toimuva vastu sai alguse juba gümnaasiumi ajal, mil ta oli aasta aega Taanis vahetusõpilane. Praegu õpib ta Tallinna Tehnikaülikoolis rahvusvahelisi suhteid.
Sotsiaaldemokraatlik Erakond kinnitab Euroopa Parlamendi valimiste kandidaadid ja hääletab nimekirja järjestuse 29. märtsil Tallinnas toimuval SDE valimiskogul.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 25. mail 2014.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga