Poliitilisest olukorrast

Lõppenud aasta ja alanud aasta põhiteemadeks on olnud elektrituru avanemine, Eestile kuuluva lennukompanii kahetsusväärselt kehv olukord ning presidendi poolt käima lükatud jääkeldriprotsessi ideede kogumise protsess.
Eestimaine elekter ja pahad on need kes julgevad midagi muud arvata, elektrihinda pole võimalik langetada jne, selline on olnud valitsuse retoorika. Mis neil üle jääb, oma rumalat olukorda peavad nad kuidagi põhjendama.

Kui sotsid juhtisid tähelepanu mõtetult kalli põlevkivikatla ehitusele, siis väitis minister Parts, et oleme eestimaise elektrienergia vastu.Tegelikkus on aga see, et teadaolevalt tõusevad Euroopa Liidus saastetasud ning tulevikus avastame ennast olukorras, kus 600 miljoni euro eest ehitatud põlevkivikatlas ei suudeta mõistliku hinnaga elektrit toota ja peaksime sellest loobuma. Kui eestimaine teguviis see on?

Vähe on aga räägitud programmist taastuvenergia 100 http://www.taastuvenergeetika.ee/wp-content/uploads/2012/08/TE100.pdf, mis pakub alternatiivi tänasele põlevkivi elektrile. Väidetavalt on rohelise energia tootmine tulevikus odavam kui tänane teguviis, pealegi kütame oma maavara korstnasse tema enda turuhinnast kordades odavamalt, mis on sõna otseses mõttes resursside raiskamine.

Estonia Airi lugu on ilmselgelt ka kõigile teada. Absurdiks kisub ära aga olukord, kus ei minister ega nõukogu ei ole nõus võtma vähimatki vastutust lennufirma pankroti olukorra eest. See tekitab küsimuse, et milline on presidendi rahvakogu https://www.rahvakogu.ee/ hea algatuse lõpptulemus. Hetkel on valitsuserakondade suhtumine jätkuvalt ennast õigustav ja täis uskumust, et õigus ja õigete teadmiste monopol kuulub vaid poliitikutele.

Hoolimata kõigest sellest, soovitame kõigil rahvakogus oma ettepanekud teha ning aktiivselt jälgida, et need hiljem ka Riigikogus seaduseks saaksid.