Tänavaküsitlus: Valga linn – positiivne või negatiivne?

Valga klubi Noored Sotsiaaldemokraadid viisid Valga linnas läbi tänavaküsitluse teemal „Esimesed negatiivsed ja positiivsed mõtted\emotsioonid Valgast.” Küsitlesime eri vanuses inimesi ning nagu arvata võis, olid ka vastused erinevad. Inimeste arvamused olid erinevad, st mis ühe jaoks oli positiivne, oli teise jaoks negatiivne.

Tänavaküsitluse läbiviimiseks valisime laupäevase päeva, kuna just siis on linnas palju liikumist ning inimestel on rohkem aega. Kohaks valisime turu ja enim külastatud poodide lähedal olev ümbrus. Rääkides jagunesime kaheks grupiks – Tõlliste noored ja Valga noored. Inimesi, kelle arvamust küsisime, oli 150 ringis.

Tänavaküsitluse eesmärk oli teada saada, mis on Valga linna plussid ning miinused. Ootasime inimestelt uusi mõtteid\ideid, kuidas oma linna paremaks muuta.

Positiivseks nähtuseks toodi just piirilinna staatus ning Läti lähedus, kuid seda oli kuulda ka negatiivsetes toonides. Samuti kiideti aktiivseid inimesi ning ürituste rohkust (erinevad laadad, rahvamatkad, sügislaat, Valga-Valka linna projekt, trennid, konverentsid, aruteluõhtud). Ürituste koha pealt pakuti välja veel tantsuõhtud keskealistele, et ka nemad saaksid lõbusalt aega veeta.
Meie linna välimuse kohapealt ollakse rahul Pedeli jõe ümbrusega. Üllataval kombel olid üksikud inimesed rahul ka linna teedega, tuues võrdluseks Tallinna linna tänavad. Valga linn on väike, seega on siin rahulik ning kõik lähedal ja kättesaadav.

Valga linna suureks probleemiks on alati olnud auklikud teed, mille kallal juba aastaid vaeva nähtakse, aga kuna väga tihti käivad torude ehitused ei ole asi väga palju paranenud.
Ümbruse suhtes tuntakse paha meelt vana vangla, vanade lagunenud majade ja autoremondi töökohtade üle (asuvad elamutele liiga lähedal). Pakuti välja, et vanad majad võiks maha lammutada ning korda teha. Majad on aga kahjuks eraomandid ning linnal pole õigust neid lõhkuda.

Välja toodi tööpuudus, nii noorte kui ka vanemate seas ning kurdeti väikeste palganumbrite üle. See kahjuks on aga igalpool praegu väga aktuaalne, seega Valga linn seda otseselt muuta ei saa.

Viimasel ajal on Valgas suletud mitmeid poode, mis linna elanikele ei meeldi. Üha vähemaks jääb kauplusi, kus oleks kõik vajalik olemas. Ühtlasi on märgatud klienditeenindajate ebaviisakat käitumist.

Maa inimesed on kurvad, et bussiliiklus nii väike on. Alati ei ole võimalus autoga linna tulla, aga et kõik asjad korralikult aetud saaks, peab kas kaua aega bussi ootama või kiirustama.

Meil oli hea meel selle üle, et nö turistidele, kellega rääkida saime, oli meie armas linn jätnud hea mulje. Ning nagu üks naine ütles: „Kõik on mõtlemises kinni. Meie linn on väike ja armas, pole tal häda midagi. Kui inimesed pühenduksid rohkem positiivsetele asjadele oleks nende silmis elu samuti palju ilusam.” Seega pühendume rohkem positiivsemale ja oleme kannatlikud!

Kaarin Granovski

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga