Toetaksime Jüri Ratase vähemusvalitsust!

Noorte Sotsiaaldemokraatide juhatuse poliitiline avaldus.

Noorte Sotsiaaldemokraatide juhatus soovib ühtset, solidaarset ja võrdset Eestit, kus ükski inimene ei peaks tundma end väljajäetuna või hüljatuna tulenevalt nende seksuaalsest sättumusest. Ühtlasi leiame, et ühelgi riigi ministril pole õigust ühegi inimgrupi vastu viha õhutada ja käskida neil riigist lahkuda.

Siseminister Helme ütles seksuaalvähemuste kohta meediaväljaandele Deutsche Welle ‘’Las jooksevad Rootsi. Seal on kõik olemas, kõik vaatavad neid viisakalt.’’ Lisaks kinnitas ta, et suhtub LGBTQ+ kogukonda ebasõbralikult. Nende arvamusavaldustega näitas Helme, et ta eesmärk ei ole eestlasi ühendada, vaid lõhestada.

Noorte Sotsiaaldemokraatide juhatus nõustub president Kersti Kaljulaidiga ning leiab, et selliste seisukohtadega minister ei ole sobilik Vabariigi valitsusse. Selliseid sõnavõtte ei saa ignoreerida ja minister on ületanud nende väljaütlemistega igasuguse piiri. Nõustume Lauri Läänemetsaga, kes ütles: ‘’Kui poliitiline reaalsus Eestis ei luba teistsuguse koalitsiooni sündi, peaksid kõik poliitilised jõud pingutama selle nimel, et meil oleks valitsus ilma EKREta.’’ Seetõttu pöördume Jüri Ratase poole ja anname teada, et toetaksime Teid, kui sooviksite luua vähemusvalitsust. See poleks küll lihtne, kuid sellest hoolimata oleks demokraatlik.

Selline olukord paneb erakordselt suure rõhu koostööks ka opositsioonierakondadele ning toob poliitika kujundamise riigikokku, mis omakorda tooks valitsemisse juurde demokraatiat. Nii ei peaks peaminister tegelema ministrite väljaöeldu eest vabandamisega, vaid saaks ka oma tööd teha.

Näeme hetkeolukorda rohkem kui lihtsalt murettekitavana ning kutsume üles ka teisi poliitilisi jõude ja noortekogusid selle avaldusega liituma.

Aeg muutusteks, aeg EKRE-vabaks valitsuseks!

Foto: Priit Simson