Üliõpilased hakkavad erakondade sisedemokraatiat lahkama

Homme, 29. jaanuaril kell 17.00 toimub Tallinnas Köleri 2 tudengite rahvakogu aruteluõhtu. Eesmärgiks on esitada ettepanekuid rahvakogu.ee raames presidendile ning panustada ühisloome protsessi oma ideedega.

Tallinna Ülikooli riigiteaduste ja filosoofia üliõpilased ja Noored Sotsiaaldemokraadid ootavad kaasa rääkima kõiki, kes on huvitatud poliitikute eetika ja erakondade sisedemokraatia küsimuste lahkamisest.

„Ühtpidi vaadates võib öelda, et eetika ja sisedemokraatia on poliitiliste otsuste ja käitumise aluseks nagu näiteks kes tegelikult otsustab, kas positsioonid valimisnimekirjades koostatakse lojaalsuse või pädevuse järgi, milline on vastutus ühiskonna ees jne,“ põhjendas teema olulisust noorsotside president Lauri Läänemets.

Välja töötatud lahendusi kommenteerivad ning kritiseerivad TLÜ politoloog Tõnis Saarts, riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Indrek Saar ja riigikogu kantselei õigus- ja analüüsiosakonna nõunik Riho Kangur. Seminar algab TLÜ filsosoofia doktorandi Margus Otti ettekandega “Hool ja seadused”.

“Valitud teemad on rasked ja seetõttu pole nendest palju räägitud. Koos spetsialistidega loodame välja pakkuda koheseks rakendamiseks suurel hulgal ideid, mida kõik kohalviibinud on vabad pakkuma rahvakogu.ee portaalis,“ ütles riigiteaduste üliõpilane Riho Nagel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga