Noorsotsid süütavad Utøya tragöödias hukkunute mälestuseks Norra saatkonna ees küünlaid

Täna. 22. juulil möödub aasta kogu maailma raputanud Utøya tragöödiast, kus külmavereliselt mõrvati 69 Tööpartei noorteorganisatsiooni noort. Hukkunute mälestamiseks süütavad noorsotsid täna kell 16 Norra saatkonna ees küünlad.

Juhtunu vapustas meid kõiki tugevalt. Algul kõlas uskumatuna, et Norras, riigis, mida oleme kõik pidanud rahu, solidaarsuse ja turvalisuse etaloniks, võib midagi sellist juhtuda,” ütles noorsotside asepresident Liina Vahter. “Tegu oli rünnakuga sallivuse ja demokraatia vastu, kus hukkusid mitmed nende väärtuste eest seisjad,” lisas Vahter.

Taolise sündmuse valguses peaksime rohkem vaatama nii endasse kui ka enda ümber, et märgata ühiskonnas toimuvat ning tajuda kus võib murduda see habras piir, mil sallimatuse väljenduseks saab vägivald. Kindlasti ei ole olemas ühiskonda kus kõik jagaks täielikult samu väärtushinnanguid, kuid tänapäeva maailmas ei saa sellega tegelemise vahendiks olla rusikad ja relvad. See on miski, millesse saab panustada iga inimene.

Hukkunute mälestamiseks süütavad noored sotsiaaldemokraadid täna, 22. juulil kell 16.00 Tallinnas Kuningliku Norra Saatkonna (Harju tn 6) ees küünlaid, et üheskoos meenutada lahkunud partnereid ja sõpru. Noorsotsid kutsuvad ka kõiki teisi üles hukkunuid mälestama.