Ester Kaasik töövarjupäeval: Milline on Riigikogu päev?

Noorsotside töövarjupäevad toimusid 20. – 24. oktoobril. See andis kõigile liikmetele võimaluse varjutada juhtivatel kohtadel olevaid SDE liikmeid, nagu riigikogulased, ministrid, linnapead ja vallavanemad. Siin on kirjas Valga klubi noorsotside Pille-Riin Mõttuse ja Ester Kaasiku kogemus, kes olid 20. oktoobril Rein Randveri töövarjuks.

Päev algas enne päiksetõusu

Päev nägi varjude jaoks algust juba üsna vara – kell neli hommikul – noortel tuli ju Valgamaalt Tallinnasse sõita. Kuna Rein Randver pole ka tallinlane, startisidki kolm tööpäevalist enne päiksetõusu autoga kodukohast Riigikogusse. Hoolimata varajasest ärkamisest oli parlamendis nii põnev, et energiat jätkus tööpäeva lõpuni.

Tööpäevale Riigikogus pani alguse SDE fraktsiooni koosolek, mida oli varjutajatel huvitav kuulata ning jälgida. Seejärel suunduti keskkonnakomisjoni ja hiljem ka erikomisjoni koosolekutele.

Koosolekutest Pika Hermani tornini

Lisaks koosolekutel käimistele tutvustas Randver neidudele Toompea lossi. Külastati nii suurt saali, messikonverentsi ruumi, raamatukogu, Pika Hermanni torni kui ka teisi olulise tähtsusega ruume.

Lisaks erinevatele kohtadele nägid varjutajad riigikogu liikme igapäevast tööd, tutvuti mitmete ministrite ning riigikogulastega ja saadi teada erinevaid aspekte, mida üldiselt teada pole. Näiteks ei kuule üldine avalikkus kunagi riigikogulase tavalisest elukorraldusest, kuid Randver tegi ka sellest neidudele lühiülevaate.

Poliitik on tegelikult täiesti tavaline inimene

Noorte jaoks oli üllatav, et niivõrd kõrgel kohal olevad poliitikud on täpselt nagu ükskõik kes teine. Igapäevase elu juurde käib ka neil huumor ja vahel lakkamatu naer.

Nii Ester kui ka Pille-Riin soovitavad soojalt töövarjupäevas osalemist kõigile, kel vähegi huvi. Kogemus on äärmiselt hea ning emotsioonid olid päeva lõpul suurepärased.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga