Liitu!

Tule liitu Eesti suurima vasakpoolse noorteorganisatsiooniga, et

  • kohtuda mõttekaaslastega nii Eestis kui välismaal. 
  • kujundada Eesti poliitikat; seisame erakonnas selle eest, et noorte hääl ja vasakpoolsed ideed oleksid kuulda. 
  • võtta osa erinevatest tegevustest ja sündmustest; korraldame erinevaid meeleavaldusi, kohtume poliitikutega ning võtame igapäevaselt sõna Eesti elu puudutavatel teemadel. 

Meiega on oodatud liituma noored vanuses 14-30. Kui Sa veel ei tea, kas noorte sotsiaaldemokraatidega liituda, võta meiega ühendust liituja@noorsots.ee ja saame kokku!

Endised noorsotsid meenutavad

Rannar Vassiljev, endine SDE peasekretär

Noortes Sotsiaaldemokraatides tegutsemine arendas mind väga palju ja andis ka mitu head sõpra tänaseni. Aga kõige olulisem sellest ajast oli mõistmine, et just koostöö on see, mis kõige paremini tulemuseni viib. Nii oma organisatsiooni sees kui ka mujal Eestis ja rahvusvahelisel tasandil. Koostöökogemused sellest ajast on mulle hilisemas elus palju abiks olnud. 

Jörgen Siil, nõunik Euroopa parlamendi S&D fraktsioonile

Noorsotsides olemine andis esimese poliitilise kogemuse, aga samas oli see jätk juba varem alustatud tegevusele erinevates noorteorganisatsioonides. Ehk siis Noorsotsid polnud ainult taimelava poliitilisele karjäärile, vaid tegelesime igapäevaselt noorsooprobleemidega, mis tollel ajal oli poliitiliste noorteorganisatsioonide puhul ainulaadne.

Kindlasti andis noorsotsides olemine ka häid kontakte, rahvusvahelist kogemust ja organisatsiooni juhtimise õpetust. Tolleaegsetest kontaktidest on mul tänapäevani kasu nii tööalaselt kui ka eraelus. Rahvusvahelistest kontaktidest huvitavam näide on kindlasti praegune Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern (kes, muuseas, on käinud ka SDE kongressil), kuid ka mitmed Euroopa riikide ministrid ja parlamendiliikmed.

Olles siiamaani (Euroopa) sotsides aktiivne, on mul heameel, et olen läbinud kõik nö etapid erinevates sotsiaaldemokraatlikes tegevustes/organisatsioonides, mis on selgelt kinnistanud mu maailmavaadet. Alguse on see kõik aga saanud noorsotsidest.

Maris Sild, Tallinna linnavolikogu esimees

Ma olin noorsotsides aktiivne umbes kümmekond aastat, mis andis mulle hindamatu kogemuse nii juhtimise, esinemise  kui ka ürituste korraldamise osas. Euroopa noorsotsides aktiivne olles olen reisinud kümnetesse riikidesse maailmas. Lisaks sellele saanud ka mitmeid häid sõpru nii Eestist kui ka välismaalt, kellega suhtleme igapäevaselt ka pärast noorsotsidest välja kasvamist.

Heiki Järveveer, Est-Doma OÜ, juhatuse liige

Sel ajal, kui olin noorsotsides aktiivne, siis mitmed meie aktiivsed liikmed olid demokraatlikud ja kaasavad juhid, kes suhtusid kõikidesse teistesse kui võrdne võrdsesse. Ei olnud mingit direktorite ja diktaatorite mängimist, et juht on parem kui tavainimesed. Selline suhtumis- ja juhtimiskombestik on tulnud edaspidises tööelus kasuks, paljudes kaasaegsetes organisatsioonides ongi see üks efektiivsemaid töökultuure.

Samuti nuputasime tihti, kuidas mitte millestki midagi ägedat välja võluda – raha eriti ei olnud, aga kogu aeg tahtsime midagi teha. Seiklesime paljudes Eesti paikades. Suurem osa ajast tegime ikka tavalisi noorte asju, kuid plaanisime tund-kaks arutelusid ka ühiskondlikel teemadel. Metsas tulevad vahel paremad mõtted kui kontoris.