Noorte tööpuudust tuleb vähendada!

Eile, 15. mail avalikustas Statistikaamet andmed, mille kohaselt on noorte tööpuudus tõusnud 23,1%ni.

“Noorte tööpuudus kasvab nagu jaanuarikuu elektriarve, kuid tundub, et seda võetakse iseenesest mõistetavalt. Kuidas muidu põhjendada ükskõikset suhtumist- vaid loetud kuud tagasi kiitis valitsus heaks Euroopa Liidu noortegarantii algatuse, võttes kohustuse töötada välja meetmed noorte tööpuuduse vähendamiseks, kuid jättes koheselt ka teema kõrva ” sõnab Elis Tootsman.

Noored Sotsiaaldemokraadid kinnitasid oma Kongressil manifesti kõigile Eestimaa noortele, mis sisaldas ettepanekud noorte tööpuuduse vähendamiseks. “Oleme välja pakkunud meetmeid, mis peaksid noori toetama nii tööturule sisenemisel kui ka ühendama koolihariduse teoreetilised teadmised praktikaga,” ütles Tootsman.

“Lühiajalised meetmed on olulised nii öelda tulekahju kustutamiseks, kuid praegune olukord peegeldab selgesti, et vaid sellest ei piisa. Tööpuuduse lahendamise üks meede on koolikohustuse tõstmine 18-eluaastani või kuni kutsekvalifikatsiooni saavutamiseni,” arvab Tootsman. Noored Sotsiaaldemokraadid peavad oluliseks, et noor oleks haridussüsteemis senimaani, kuni omab piisavat ettevalmistust iseseisvaks eluks.

Kutsumaks üles ka teisi arutama ning kaasa rääkima noorte tööpuuduse teemal, saatsid noorsotsid osaluskogudele välja manifesti kõigile Eestimaa noortele. Nii suurele probleemile lihtsalt tuleb tähelepanu juhtida. Eesti on riigina olnud alati silmapaistev oma haridusliku tugevuse poolest, kuid hetkel paistame silma kui Euroopa Liidu liikmesriik, kes ei ole hooli oma töötutest noortest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga