Mul avanes võimalus esindada Eesti noorsotse meie maailma katuseorganisatsiooni IUSY ning Euroopa Komisjoni noorteosakonna poolt korraldatud rahvusvahelisel majandusseminaril „Labour policies for youth – lessons and challanges,“ mis toimus 5.-12. oktoobril Prantsusmaal, Strasbourgis. Kuigi osavõtjaid oli rahvusvahelise ürituse kohta vaid 17, siis päritolu poolest oli inimeste spekter lai, alustades Rootsist, Hollandist, Saksamaast ning lõpetades Itaalia, Serbia ja Albaaniaga.
Nagu seminari pealkirjast võib välja lugeda, siis keskendusime peamiselt ülemaailmsest majanduskriisist põhjustatud noorte olukorrale tööturul. Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) andmetel on 2013. aasta seisuga maailmas üle 75 miljoni töötu noore ning noorte oht töötuks jääda on keskmisest kolm korda suurem. Probleemi tõstatamiseks võib veel välja tuua, et kümnest töötust üle maailma neli on just noored, mistõttu tuleb senisest enam tähelepanu pöörata noorte tööpuuduse ennetamisele. Euroopa tasandil tegeleb sellega peamiselt Euroopa Noortefoorum, mõjutades noorte jaoks olulist poliitikat, olles rahvusvaheliste organisatsioonide, nagu Euroopa Liidu, Euroopa Nõukogu ja ÜRO tunnustatud partner.
Viimase suurema teemana käsitlesime valimiskampaaniaid, millest käis meile rääkimas Briti leiborite erakonna strateeg Lauren Allpress, kes tutvustas, kuidas käib valimisteks valmistumine Suurbritannias. Just valimiskampaania töötuba meeldis mulle enim, sest Lauren näited olid väga praktilised ning neid nõuandeid saame juba ise praktikas ellu viia, sest Riigikogu valimised on juba õige pea käes.
Antud seminaril osalemine andis lisaks põhjalikule ülevaatele noorte olukorrast tööturul ka uusi huvitavaid kontake ning võimaluse areneda isiklikul tasandil. Seetõttu soovitan kõigil aktiivselt erinevatele seminaridele kandideerida, sest kaotada pole midagi, kuid võita seevastu küll.